SYSTEM PRZESUWNY BL18

PONZIO BL18

Możliwość zabudowy balkonu w systemach aluminiowych ma ogromne zalety. Przede wszystkim to idealna, lekka i transparentna osłona chroniąca przed deszczem i wiatrem, a także nadmiernym słońcem. Jednocześnie daje możliwość wentylacji, a tym samym regulowania temperatury wewnątrz mieszkania. Optycznie powiększa metraż mieszkania, stwarzając możliwość aranżacji nowej, ciekawej przestrzeni.
System ramowy zabudowy balkonu PONZIO BL18 jest systemem przesuwnym 3-, 4- lub 5-torowym. Dolny tor jezdny montowany jest do nośnych poręczy balustrady balkonowej, natomiast górny tor bezpośrednio do dolnej części stropu lub innego elementu nośnego. Montaż poszczególnych skrzydeł jest intuicyjny i można go wykonać po zamontowaniu torów do elementów konstrukcyjnych budynku. Segmenty w tym systemie przesuwają się w obydwie strony każdy po swoim torze, ich ilość jest podyktowana ilością torów (jeden segment na jeden tor). Zamki montowane na skrajnych segmentach sprawiają, że elementy zabudowy nie otworzą się same np. pod wpływem wiatru.
Konstrukcja jest trwała, sztywna i stabilna, kolorystyka ram – do wyboru w dowolnym kolorze z palety RAL.
SYSTEM PRZESUWNY SL600 TT EVO

PONZIO SL600 TT EVO

System profili aluminiowych przeznaczony do wykonywania izolowanych termicznie okien przesuwnych bądź segmentów przesuwnych do elementów zabudowy zewnętrznej, np. obudowy balkonów i loggii.
System pozwala na zamontowanie wypełnień szklanych, bądź innych o grubości 26-30 mm. Głębokość konstrukcyjna kształtowników wynosi 46 mm w przypadku skrzydeł oraz 73/95 mm w przypadku ościeżnic dwutorowych i 131,5/153,5 mm w przypadku ościeżnic trzytorowych. Możliwa do osiągnięcia minimalna szerokość centralnego słupka - 37 mm zapewnia smukłość i sztywność konstrukcji.
W systemie SL600tt EVO montowane są okucia systemowe Ponzio.
Szczelność wyrobów systemu SL600tt EVO zapewniona jest dzięki stosowaniu specjalnych uszczelek z kauczuku syntetycznego EPDM osadzonych na obwodzie każdego przesuwnego segmentu oraz uszczelek osadczych.
Charakterystyka
- ścisłe powiązanie z innymi systemami Ponzio,
- możliwość wykonania połączeń narożnych poprzez przycięcie pod kątem 90° lub 45° końców profili.
SYSTEM PODNOSZONO PRZESUWNY SL1600 TT

PONZIO SL1600 TT

Wariant systemu podnoszono-przesuwnego SL1600tt przeznaczony do wykonywania konstrukcji o szczególnie wysokich wymaganiach dotyczących izolacyjności termicznej.
W wersji PLUS współczynnik przenikania ciepła Uf wynosi od 2,1 W/m2K, a w najcieplejszej wersji HI ramowy współczynnik przenikania ciepła Uf wynosi od 1,8 W/m2K.
Głębokość konstrukcyjna kształtowników wynosi 67 mm w przypadku skrzydeł, oraz 160 mm w przypadku ościeżnic dwutorowych, 247 mm - w przypadku ościeżnic trzytorowych i 334 mm - w przypadku ościeżnic czterotorowych. Budowa profili pozwala na wykonywanie stabilnych konstrukcji o dużych gabarytach, nawet 8-skrzydłowych, o bardzo dużym ciężarze skrzydła.
W systemie jest możliwość zastosowania wypełnień o grubości do 51 mm. 
Charakterystyka - możliwość zastosowania kilku wariantów "docieplenia" (standard, wersja PLUS, wersja HI),
- wysoka szczelność systemu na warunki atmosferyczne.
Kształtowniki aluminiowe EN AW-6060 wg PN-EN 573-3 stan T66 wg PN-EN 515 Al Mg Si 0,5 F22 wg norm DIN 1725 T1, DIN 17615 T1.

Uszczelki
Z kauczuku syntetycznego EPDM wg normy 7863 i normy wykonawczej wg ISO 3302-01, E2.
Okucia
Okucia systemowe PONZIO i firmy G-U.
Wypełnienia
Szyby pojedyncze lub zespolone z każdym rodzajem szkła lub panele nieprzezierne o grubości: do 51 mm.
Sposoby wykończenia powierzchni
Malowanie proszkowe farbami poliestrowymi spełniające wymogi Qualicoat, do wyboru kolory z palety RAL; anodowanie w kolorach: naturalne aluminium, oliwka, szampański, złoty, brązowy - spełniające wymogi Qualanod; lakierowanie na „kolor” drewna.
Dopuszczenia i świadectwa jokości
Wstępne badania typu wg PN-EN 14351-1 + A1.
Odporność na włamanie: RC2 wg PN - EN 1627.
Szukaj